MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ JEDNOROŻCEM I MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ KRÓLICZKIEM

Książki o zwierzętach to my bardzo lubimy, bo bardzo kochamy zwierzęta! W tej miłości wyjątków nie robimy – fascynacja nasza obejmuje zarówno te najmniejsze żyjątka (nie stronimy od owadów), jak i najokazalsze egzemplarze ziemskiej fauny. Jednak najbardziej intensywnymi odbiorcami naszej szalonej miłości są…zwierzęta domowe! Niejeden kot babci czy piesek dziadka był przez moje dzieci, dosłownie, zagłaskany i często musiał siłą (czyt. pazurem lub zębem) przerywać te wybuchy miłości. Nic więc dziwnego, że książki o zwierzętach cieszą się u nas w domu niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego nie posiadaliśmy się z radości, kiedy, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga, mogliśmy poznać serię książeczek o małej Peggy.

„Mopsikowa” seria to idealny pretekst do pokazania dziecku świata z psiej perspektywy i uwrażliwienia na potrzeby zwierząt. To także pełna ciepła i humoru opowieść o losach małego pieska, który pragnie być kochanym przez człowieka. Dwie części przygód Peggy, pokazują jak mała suczka próbuje na wszystkie sposoby (od przekomicznych po naprawdę dramatyczne) wkupić się w łaski pewnej rodziny.

W części pierwszej: „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” poznajemy małą Peggy jako kilkutygodniowego szczeniaczka, który razem ze swoim rodzeństwem czeka na swojego idealnego opiekuna.

– A ty, Peggy? – zapytała mama – O jakim opiekunie marzysz? (…)

– Mam nadzieję, że mój opiekun będzie mnie kochał

Niestety, los na początku okazuje się być dla Peggy mało łaskawy. Mopsik trafia do Suzanne – młodej kobiety, która nie ma czasu na zwierzę i traktuje je raczej jak modny dodatek do stroju. Suzanne ostatecznie oddaje suczkę do schroniska, bo ta „niszczy jej buty i robi bałagan”. Przez szczęśliwy zbieg okoliczności suczka trafia do rodziny z trójką dzieci, która zgadza się przygarnąć Peggy do czasu znalezienia dla niej właściciela. Od tego momentu Peggy robi wszystko, żeby zostać u rodziny. Mopsik dowiaduje się, że Chloe i jej mała siostra Ruby są wielkimi fankami jednorożca – Peggy postanawia zostać jednorożcem, żeby zdobyć miłość dziewczynek.

W drugiej części „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem” spotykamy się ponownie z Peggy, która już od dawna jest członkiem swojej wymarzonej rodziny. Pewnego dnia, Chloe dostaje na urodziny malutkiego króliczka Coco. Piesek jest zazdrosny: „a co, jeśli bardziej pokocha króliczkę?’ Wszyscy członkowie rodziny są zachwyceni maleńkim króliczkiem i przez pierwsze dni o niczym innym nie mówią. Wtedy zazdrosny mopsik wpada na pomysł: odzyska miłość rodziny tylko jeśli zmieni się…w króliczka! Jak można się domyśleć, próby bycia króliczkiem nie zawsze się udają…

Dwie części przygód mopsika w zabawny i rozczulający sposób pokazują nam, że nie musimy udawać kogoś innego, żeby być kochanym. A co najważniejsze: na miłość nie trzeba zasługiwać! W kochającej rodzinie „starczy miłości dla każdego”. Serdecznie polecamy i czekamy na kolejne części!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ JEDNOROŻCEM

Tekst: Bella Swift

Ilustracje: Nina Jones, Artful Doodlers

Wydawnictwo Wilga

Rok wydania: 2020

Wymiary: 12,5 x 19,5 cm

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Wiek: 4+ 5+ 6+ 7+ 8+ 9+ 10+

 

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ KRÓLICZKIEM

Tekst: Bella Swift

Ilustracje: Nina Jones, Artful Doodlers

Wydawnictwo Wilga

Rok wydania: 2020

Wymiary: 12,5 x 19,5 cm

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Wiek: 4+ 5+ 6+ 7+ 8+ 9+ 10+

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Podaj dalej!